🏗 Відкладені терміни, заморожені проєкти та знижена активність забудовників стали буденністю для ринку житла в умовах повномасштабного вторгнення.
За даними аналітиків ЛУН, з 1597 черг, запланованих до введення в експлуатацію з початку війни (з ІІ кварталу 2022 до ІІІ кварталу 2023), лише 42% об'єктів здані. Решта 58% залишається в статусі довгобудів. Особливо тривожною є ситуація з 30% об'єктів, терміни здачі яких перенесені на невизначений час, що ставить під сумнів їх завершення взагалі.
▪️ Серед зданих об'єктів ситуація теж не надто втішна: лише 15% вдалося завершити в заплановані терміни. Інші 27% були добудовані із затримкою, яка варіюється від пів року до кількох років. Такий стан справ вказує на значний тиск як на забудовників, так і на покупців, які роками чекають на своє житло.
Попри всі виклики, ринок нерухомості продовжує функціонувати. З початку війни продажі стартували в 479 нових ЖК, що свідчить про наявність попиту та відносну стабільність первинного ринку. Найбільшу активність зафіксовано у Львівській області, яка стала своєрідним епіцентром нового будівництва. Друге місце з великим відривом посідають Київ і Київська область. До п’ятірки активних регіонів увійшли також Закарпатська, Тернопільська та Івано-Франківська області.
▪️ Однак навіть така активність значно поступається довоєнним темпам. Якщо у 2020-2021 роках будівництво у країні процвітало, то у 2024 році обсяги нового житла все ще залишаються удвічі нижчими.
Сподобалася стаття?
Поділись нею з іншими